Diyarbakır Şubemiz Hizmetinizde

23/11/2020

Pass Dijital Diyarbakır Şubesini hizmete açtı

TEMMUZ 09, 2020   HUSEYİN

Hüseyin Çetin: “Endüstriyel reklam sektörü firmaları olarak pazarımızı geliştirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Yenilikten uzaklaşmamak gerekir. Bu anlamda maske, mesafe ve hijyen tedbirleri çerçevesinde SIGN İstanbul Fuarı’nı mutlaka ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum”

Pass Dijital Genel Müdürü Hüseyin Çetin, yaşanan pandemi süreci ve önümüzdeki döneme ilişkin sorularımızı yanıtladı.

Tüm dünyayı etkisi altında alan salgın süreci ve sonrasında yeni bir dünya düzeni ile karşı karşıya olacağız. Sektörümüze yansımaları nasıl olacak? Firma olarak bu yeni düzende nasıl bir pozisyon almayı planlıyorsunuz? Satış öncesi, satış ve satış sonrası aksiyonlarla ilgili belirlediğiniz bir planlama var mı?

Hüseyin Çetin: Çin’de ortaya çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci her sektörü olduğu gibi bizim sektörümüzü de derinden etkiledi. Birçok ülke hem sağlık sistemi hem ekonomik açısından oldukça hazırlıksız yakalandı. Sürecin hem sağlık boyutu hem de ekonomik olmak üzere iki boyutta ele almak gerekiyor. Sağlık boyutunda aşı ve ilaç noktasında oldukça mesafe kat edildiğini haberden takip ediyoruz. Ekonomik boyuttaki toparlanmanın ise daha yavaş olacağını düşünüyorum. Bizim açımızdan değerlendirmek gerekirse pandemi sürecinde işlerin yavaşlamasıyla birlikte bizlerde uzaktan çalışma sistemi geçtik. Zorunlu ihtiyaç duyulan teknik servis ve ürün sevkiyatındaki ekiplerimiz dönüşümlü olarak hizmet verdi.

Normalleşmeyle ilgili planlamalar yapıldı. Bu doğrultuda sırayla birçok sektör aktif hale gelmeye başladı. Bu anlamda her hizmete giren sektörün reklam noktasında ihtiyaçları olacak. Temsil ettiğiniz ürünlerin stokları ne durumda? Gelecek ihtiyacı karşılayacak durumda mısınız?

Hüseyin Çetin: Pandemi süreci herkese bir şeyler öğretti. Uzun süre evden çalışma düzeninden çıkıp tekrar ofis hayatına geçilmesiyle birlikte işimizin kıymeti ortaya çıktı. Ofis çalışmalarına geçişle birlikte hareketlilik yaşanıyor. Hem makine hem de malzeme noktasında görüşme talepleri gelmeye başladı. Uzun süre kapalı kalan oteller, restaurant, cafe, AVM gibi yerler yenilik olarak ortaya birşeyler sunma gerekliliği hissediyor. Bu ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri birinci adresde endüstriyel reklam sektörü olmaktadır. Hizmet verdiğimiz birçok müşterimiz, özellikle AVM grubundaki mağazaların reklam ihtiyaçlarını karşılama noktasında yoğun tempoda çalışmaktadır. Önümüzdeki SIGN İstanbul Fuarı’na kadar bu yoğunluğun yaşanacağını ve fuarla birlikte sektörde bir zirve yaşanacağına inanıyorum. Pandemi süreci öncesinde yoğun talep gören ürünlerle ilgili zaten ciddi bir stok sayısına sahiptik. Süreçte stoklarımızın güçlü olmasının çok faydasını gördük. Stoklarımızın azalmasıyla birlikte yeni siparişlerimizi verdik. Hem makine hem de mürekkep noktasında hiçbir stok sıkıntımız yok. Dolayısıyla gelecek talepleri karşılayacak stoğa sahip olduğumuzu söyleyebilirim.

Pass Dijital olarak ülke genelinde şubeleşme planlamanız var. Bu şubelerle ilgili ilk adımınızı attınız. Bu çalışmanın detaylarını öğrenebilir miyiz?

Hüseyin Çetin: 2020 yılının başında Pass Dijital olarak şube ve bayi noktasında adım atma kararı aldık. Diyarbakır’da ilk şubemizin açılışını gerçekleştirdik. Şube müdürü, 2 teknik personel ve bir depo sorumlusu olarak 4 kişilik bir ekiple ilk şubemiz faaliyetlerine başladı. Diyarbakır şubemizle hedefimiz Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine daha yakın olup, bölgedeki pazar payımızı artırmaktır. Bu senenin sonuna doğru bir şehirde daha şube açmayı planlıyoruz. Bununla birlikte Denizli’de bir firmayla bayilik anlaşma imzaladık. Bu bayimiz aracılığıyla da Denizli ve çevresine daha yakından hizmet vererek Pass Dijital ürünlerinin daha fazla tanıtılmasını ve tercih edilmesini sağlamayı planlıyoruz. Bu yıl yurt dışı fuar katılımımız olmayacak. Önümüzdeki sene ise yurt dışında Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya gibi nokta atışı yapabileceğimiz ülkelerdeki fuarlarda yer almayı planlıyoruz.

2021 yılında makine grubuna yönelik yeni planlarınız var mı?

Hüseyin Çetin: Pass Dijital olarak kendimize ait Aleron isimli markamızı oluşturduk. Aleron bizim belirlediğimiz standart ve kalitede üretilmektedir. Aleron markasının tescilleri de alınmıştır. Aleron çatısı altında UV dijital baskı makineleri yer almaktadır. SIGN İstanbul 2020 Fuarı’na Aleron markasına ait yenilikler standımızda olacak. Bunun yanı sıra Docan firmasının Avrupa bölgesindeki en çok makinesini satan distribütörüyüz. Docan bu anlamda kendisini ve kalitesini ispatlamış bir firma olması nedeniyle oldukça tercih edilen bir markadır. SIGN İstanbul’da Docan’ın 3 modeli yer alacak.

Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Hüseyin Çetin: Endüstriyel reklam sektörü firmaları olarak pazarımızı geliştirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Yaşadığımız bu pandemi süreci de inanıyorum ki son bulacaktır. Bu sebeple yenilikten uzaklaşmamak gerekir. Bu anlamda maske, mesafe ve hijyen tedbirleri çerçevesinde SIGN İstanbul Fuarı’nı mutlaka ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum. Herkese sağlıklı ve güzel günler diliyorum.

 

Fırat Mah. Ahmede Hani Cad. Taşkıran Sitesi 2 GB Kayapınar / Diyarbakır

 +90 412 504 00 24

Serhat Balkan Şube Genel Koordinatörü Cep Tel: +90 532 154 87 77 

 [email protected]