Fotağrafcılık Sektörünün En Büyüklerinden Özcanlar Fotoğrafcılık İstanbul

07/02/2018

Özcanlar Alüminyum, baskı ihtiyaçlar için Pass Dijital’den Docan marka UV makinası satın aldı.

Fotoğrafçılara hazır çerçeve, cam uygulaması yapan firmalara da ebatlı çerçeve üretimi yapan Özcanlar Alüminyum, baskı ihtiyaçlar için Pass Dijital’den Docan marka UV makinası satın aldı. Yatırımın ardından firmanın ortaklarından Hıdır Özcan sorularımızı yanıtladı.

Özcanlar Alüminyum ne tür faaliyetler yürütmektedir?

Hıdır Özcan: Özcanlar Alüminyum Cam Sanayi, resim çerçevesi imalatı ve satış faaliyetlerini yürüten bir firmadır. Ağırlıklı olarak fotoğraf ve cam uygulamacılarına çerçevede satışı gerçekleştirmekteyiz. Fotoğrafçılara standart ebatlarda üretim yapmaktayız. Cam uygulaması yapan firmalara ise profil olarak vermekteyiz. Türkiye’nin her yerine ürün tedariği sağlamaktayız. Kalitemizle ve uygun fiyat politikamızla çok tercih edilen bir firma konumundayız. 17 araçlık filomuzla, Türkiye geneline sürekli sıcak satış yapmaktayız. İstanbul merkezli olan firmamızın Anadolu’ya daha hızlı hizmet verebilmek için Sivas’ta bir şubemiz var. Toplam 60 kişilik bir ekiple faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Teknolojiyi mümkün olduğu kadar takip etmeye çalışıyoruz. Bugün günümüzde teknolojiyi takip etmeyen, yatırım yapmayan firmalar işlerini sürdürmekte zorlandığı ortadadır. Bu noktada son olarak bünyemize Docan marka bir UV dijital baskı makinesi kattık.

Pass Dijital’den Docan marka bir UV makine yatırımı gerçekleştirdiniz. Neden böyle bir yatırıma ihtiyaç duydunuz? Makineden beklentileriniz nelerdir? Bu doğrultuda beklentilerinizi karşılayan bir yatırım oldu mu?

Hıdır Özcan: Bizim düz zeminler üzerine baskı ihtiyacımız olmaktadır. Yatırımını yaptığımız makine ile, cam, ahşap, kanvas, düz yüzeylere, kalebodur gibi düz zeminli ürünlerin tamamına baskı yapabilmekteyiz. Yaptığımız araştırmalarda Human Digital firmasının bizim için ideal bir makine olduğuna kadar verdik. SIGN İstanbul 2016 Fuarı’nda makineyi gördük. Baskı denemeleri inceledik ve beğendik. Ardından Pass Dijital ile yaptığımız görüşmeler neticesinde anlaşmamızı yaparak makineyi bünyemize kattık. Pass Dijital’in verdiği hizmetten, teknik destekten çok memnunuz.

Mehmet Bey, kurulumu yapılan Docan UV makinenin özellikleri ve kullanım avantajları hakkında bilgi verir misiniz?

Kurulumu yapılan Docan H1600 Seri, Kycera kafa teknolojisi kullanılan, 120×250 baskı alanına sahiptir. 3.5 pl ile çok kaliteli baskıları hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz. Kalite ve hız olarak yatırımcılarını memnun eden bir teknolojiye sahiptir. Kurulumu yapılan makinenin Özcanlar Alüminyum firmasına hayırlı olmasını temenni ederim.